Profesjonalny blog – krok 1

W tym poradniku krok po kroku przedstawię Ci sposób uruchomienia bloga na własnym hostingu. W tym celu pierwszą czynnością jaką musisz wykonać jest uruchomienie konta hostingowego. Bez niego nie zainstalujesz oprogramowania dla swojego bloga. Jak być może czytałeś wcześniej rekomenduję WPEngine jako platformę hostingową dla WordPress’a, ale także bardziej ekonomiczne rozwiązanie w postaci naszego polskiego hostingu Didwear. Z tego drugiego korzystam od lat i z czystym sumieniem polecam jako hosting o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

Jeśli masz konto gdzie indziej nic nie stoi na przeszkodzie abyś także skorzystał z tego opisu, a zwłaszcza z kolejnych kroków gdzie omawiamy proces instalacji i konfiguracji bloga. Jeśli hostingu jeszcze nie masz lub rozważasz zmianę, wystarczy że postąpisz dokładnie wg mojego opisu, aby w krótkim czasie dysponować własnym, niezależnym blogiem z olbrzymim potencjałem rozwoju. 

Mam nawet dla Ciebie kod rabatowy, który obniży koszt konta w pierwszym roku o połowę. To tak na dobry początek 🙂 Kod podam w dalszej części artykułu.

W pierwszej kolejności wejdź na stronę Didwear.pl i przejdź do działu hosting.

hosting

Będziesz miał do wyboru kilka różnych planów kont. Jeśli dopiero zaczynasz, to w zupełności wystarczy najmniejsze konto GREEN. Z czasem jeśli Twój blog zacznie się rozwijać i generować większe obciążenia, będziesz mógł w dowolnej chwili zmienić plan na wyższy czy przejść na serwer VPS. Na tym etapie jest to jednak zbędne.

hosting2

Klikasz w przycisk Zamawiam i przechodzisz do formularza składania zamówienia. Zostaniesz poproszony o wybór domeny, czyli adresu www pod jakim Twój blog będzie działać. Możesz zarejestrować bezpłatnie domenę .pl na 1 rok (oferta aktualna u operatora na chwilę pisania tego artykułu).

Po wpisaniu nazwy domeny i kliknięciu w przycisk „Sprawdź” system sprawdzi czy domena na jaka masz apetyt jest jeszcze wolna. Jeśli tak jest otrzymasz potwierdzenie, że domenę można zarejestrować. W innym przypadku pozostaje Ci szukać kolejnej nazwy.

Gdy już znajdziesz domenę, która jest wolna i możesz ją zarejestrować kliknij w przycisk „Kontynuuj”. W kolejnym kroku możesz wybrać dodatkowe opcje lub od razu przejść do kolejnego kroku. Zobaczysz podsumowanie zamówienia i będziesz mógł wprowadzić kod promocyjny obniżający koszt usługi w pierwszym roku o połowę.

podsumowanie zamowienia

Aby wprowadzić kod promocyjny, który za chwile Ci podam musisz przewinąć stronę podsumowania zamówienia na sam dół gdzie znajdziesz miejsce do weryfikacji kodu. Wpisz ten kod:

JZB-50

kod promocyjny

Po wpisaniu kodu kliknij w przycisk „Sprawdź kod”. Jeśli kod będzie poprawny cena usługi zostanie odpowiednio pomniejszona i możesz przejść do realizacji zamówienia gdzie podajesz dane abonenta usługi i dokonujesz płatności.