Jak skutecznie pisać bloga?

pisanie2Pisanie bloga z pozoru wydaje się łatwą sztuką. Jednak w rzeczywistości aby przyciągnąć osoby zainteresowane należy prowadzić bloga w sposób innowacyjny i ciekawy dla potencjalnego odbiorcy.

W sieci istnieje masa niespełnionych tworów, których autorzy po prostu nie mieli pomysłu na swojego bloga. Ważniejszym aspektem w prowadzeniu bloga jest zagadnienie – o czym powinniśmy pisać? Zasadniczo najlepiej pisać o tym, w czym jesteśmy dobrzy i znamy temat w stopniu przynajmniej przeciętnym. Nie ma sensu tworzenia elaboratów na tematy, o których nie mamy zielonego pojęcia – gdyż pisząc bzdury raczej zrazimy potencjalnego odbiorcę zamiast go zachęcić do regularnej lektury naszego bloga. Dlatego przed rozpoczęciem powinniśmy pomyśleć o tym, co lubimy w życiu robić, co nas interesuje – a potem zacznijmy o tym pisać.

Warto tworzyć artykuły w sposób interesujący. Nie piszmy prosto z mostu w pierwszym zdaniu o co nam chodzi – starajmy się zaciekawić potencjalnego subskrybenta. Z drugiej strony nie można też popadać w skrajność, gdyż czytelnik widząc długi i smętny tekst nie będzie miał siły ani chęci aby się przebijać przez nasze wypociny.

Prowadzenie własnego bloga nie jest łatwą sprawą – na pewno należy całość dobrze zaplanować. Unikniemy wtedy zastoju twórczego, czyli momentu, w którym wyczerpaliśmy cały materiał, który mieliśmy do przekazania. A osiągnięcie takiego momentu z reguły oznacza śmierć dla naszego bloga – czego nikt by nie chciał.

Dlatego – piszmy rozważnie, zastanówmy się trzy razy zanim w ogóle weźmiemy się za prowadzenie bloga. Jeśli jednak podejmiemy decyzję, to trzymajmy się jej i starajmy się być sumiennymi twórcami naszego własnego kawałka internetu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest